744 342 návštěvníků

Kalendář akcí: Veteránem okolo Pecky 2024

Datum konání akce: 12. května 2024

Veteránem okolo Pecky 2024

Memoriál Tomáše Hanka

3. Ročník výstavy a jízdy historických vozidel

Datum konání:

neděle 12. 5. 2024

Pořadatel:

OK Reco Sport Pecka pod záštitou Městyse Pecka

Program:

8:30 – 10:00 prezentace a výstava vozidel na náměstí na Pecce

10:30 start 1. vozidla do orientační jízdy – startovní interval 1 minuta

11:30 ukončení oficiální výstavy vozidel na náměstí

12:00 příjezd 1. vozu do cíle na koupaliště na Pecce, po zaparkování a splnění dovednostního úkolu

možnost oběda a dalšího občerstvení

12:50 předpokládaný příjezd posledního vozidla do cíle

14:30 vyhlášení výsledků

Zařazení soutěže:

Akce je určena pro majitele historických osobních automobilů a motocyklů do r. v. 1985, se souhlasem pořadatele výjimečně i mladší. Počet účastníků orientační jízdy je omezen na 60 vozidel (auto a moto). Počet vystavených vozidel je omezen kapacitou 60 automobilů, 30 motocyklů. Po naplnění tohoto počtu bude ukončeno přijímání přihlášek.

Akce se skládá z vystavení vozidla a jízdy podle jednoduchého itineráře s vloženým úsekem jízdy pravidelnosti. Ale je možné veterána pouze vystavit na náměstí. Podmínkou účasti tedy není orientační jízda.

Startovné: platí se hotově při prezentaci

a) 300,- Kč (výstava, orientační jízda)- V ceně startovného je logo soutěže, 2 startovní čísla, upomínkový předmět, jednoduchý itinerář, podle kterého se pojede, jízdní výkaz, medaile, pamětní list

b) 150,- Kč (výstava) - v ceně je logo soutěže, upomínkový předmět, medaile, pamětní list,

V případě, že účastník vystaví více vozidel, platí pouze za jedno.

Přihlášky

Přihlášky zasílejte na e-mail: veteranipecka@gmail.com Informace na telefonu: 604 439 513

Uzávěrka přihlášek je 20. 4. 2024 ve 14:00 hodin nebo po naplnění výše uvedené kapacity.

Přibližná trať

Pecka náměstí start – Tetín – Červená Třemešná - Miletín – Hořice – Červená Třemešná – Lázně Bělohrad - Uhlíře - Přibyslav - Pecka - Vidonice - Staňkov - Pecka koupaliště cíl.

Trasa měří cca 60 kilometrů a je na ní zařazeno 6 průjezdních kontrol, kde bude zaznamenán průjezd, budete plnit úkol, nebo opíšete písmeno.

Hodnocení:

Na trase je zařazena i jízda pravidelnosti (JP), na které je předepsaná jízdní doba. Start je z klidu na pokyn startéra a cíl proběhne formou fotobuňky. Jízdu odstartuje startér po zapsání času do jízdního výkazu. Cíl bude ve stejném místě po projetí stanovené trasy. V cíli JP se nezastavuje, čas zaznamená fotobuňka. Účelem je, abyste se protnutím fotobuňky co nejvíce se přiblížili určenému času. Je zakázáno 300 metrů před cílem měřeného úseku zastavit. Popojíždět se může, kola se ale musí stále točit. Měřit se bude na desetiny vteřiny. Každá desetina mimo stanovený čas je hodnocena 1 TB. Příklad - stanovený čas na průjezd úseku 20 minut. Dosažený čas 20:01= 10 TB, nebo dosažený čas 19:55 = 50TB.

Ideální čas na projetí celé trasy je 90 minut. Časová kontrola v cíli – předčasný příjezd je povolen bez trestných bodů. Za pozdní příjezd = každá minuta navíc 10 trestných bodů. Chybějící průjezdní kontrola 100 TB. Další trestné body obdrží posádky za plnění úkolů na trase nebo v cíli soutěže.

Pořadí bude určeno přidělenými trestnými body a v případě rovnosti bodů rozhoduje rok výroby vozidla. Výsledky budou vyhlášeny cca 1 hodinu po dojezdu posledního vozidla. Celkové výsledky budou zveřejněny na stránkách Městyse Pecka - www.mestys-pecka.cz. Vyhlášeni budou vždy první tři v kategoriích: 1. motocykly do roku 1945, 2. motocykly od roku 1946, 3. automobily do roku 1945 a 4. automobily od roku 1946.

Doporučené pomůcky:

deska na psaní, psací potřeby, mobil s aplikací Rallytripmeter (měří na desítky metrů), stopky, izolepa+ nůžky na nalepení čísla

Občerstvení:

Před startem je možnost občerstvení přímo na náměstí v cukrárně Zlatá Pecka a v Muzeu u legionáře. Po dojezdu do cíle je možnost oběda i dalšího občerstvení v restauraci na koupališti. Uveďte, prosím, orientační počet obědů v přihlášce. Výběr oběda bude možný z několika jídel. Občerstvení si hradí každý účastník sám.

Soutěžící se akce zúčastňují na vlastní náklady a nebezpečí. Soutěž se jede za dodržování platných dopravních předpisů. Jakékoliv hrubé porušení dopravních předpisů znamená vyloučení.

Z organizačních důvodů vás prosíme, abyste svoji účast potvrdili nejpozději do 20. 4. 2024 do 14 hodin. V případě naplnění startovního pole, nebo výstavní plochy na náměstí, bude zastaveno přijímání přihlášek. Proto je důležité, abyste na přihlášce zaznamenali, zda se zúčastníte pouze výstavy nebo i orientační jízdy. Pro informaci uveďte počet obědů, aby na zvýšený počet byla restaurace na koupališti připravena a vy jste dostali oběd včas.

Pavel Vydra, ředitel soutěže

KHV Hrádek nad Nisou z.s.
Jižní 344
463 34 Hrádek nad Nisou
IČ: 46748652