11. - 12. června 2022300 mil zemí Českou
473 016 návštěvníků

Kalendář akcí: Roušková 100

Datum konání akce: 1. května 2021

ROUŠKOVÁ 100 MÍSTO RETRO TOUR LIBEREC A PRVOMÁJOVÉHO MOTORISTICKÉHO DNE 1.5.2021
Původně plánovaný PRVOMÁJOVÝ MOTORISTICKÝ DEN v Technickém muzeu Liberec a s ním i uvažovaná jízda pravidelnosti historických vozidel, jsou díky naší dokonalé vládě, která neví, co bude za 2 dny - ZRUŠENY !!! ALE ... mi se přeci jenom nevzdáváme, a jako náhradu budeme pořádat alespoň 2. ročník ROUŠKOVÉ JÍZDY historických vozidel.

Bohužel současná epidemiologická situace nám stále nedovoluje uspořádat velké motoristické setkání, které jsme měli na 1.květen 2021 v plánu, ale nám to přesto nedá, a tak jsme pro vás připravili alespoň takovou skromnou jarní turistickou vyjížďku historickými vozidly, naším krásným Libereckým krajem. Po loňské jarní zkušenosti jsme ji opět nazvali ROUŠKOVÁ JÍZDA a bude 1.5.2021.

Je nám samozřejmě jasné, že letošní jízda by se měla podle aktuální situace jmenovat spíše "respirátorová", ale mi raději zůstaneme u původního názvu. Navíc, pokud je ve voze rodina, nemusí mít pánové na ústech nic, a dámy maximálně zkrášlující rtěnku.

Letošní akce je o to více zvláštní, neboť ji pořádáme na přímou podporu Technického muzea Liberec.

Jak je jistě všem zřejmé, tak toto v Liberci již 7 let existující muzeum, žije především z dotací, darů sponzorů a také ze vstupného návštěvníků. Nyní je ale Technické muzeum Liberec již velice dlouho uzavřeno a tak je díky nedostatku financí téměř před definitivním uzavřením. I když je muzeum pro veřejnost zavřené, tak stále vyžaduje určitou finanční částku na svou režii a ta se mu nyní pomalu nedostává a začíná volat o pomoc.

Proto jsme se rozhodli, že veškerý výtěžek startovného z letošní ROUŠKOVÉ JÍZDY, bude věnován na podporu a udržitelnost Technického muzea Liberec.Roušková 2021 Google Maps

Startovné pro historická vozidla do ROUŠKOVÉ JÍZDY 2021 bude pouhých 200 Kč.

Samozřejmě, pokud budete chtít podpořit muzeum větší částkou, tak vám v tom v žádném případě bránit nebudeme.

V rámci současné pandemické situace, se budeme snažit, aby se v areálu Technického muzea historická vozidla a jejich posádky nehromadily.

Proto letošní registrace bude probíhat v areálu technického muzea Liberec průběžně, od 9:00 do 11:00 hodin, jak budou posádky přijíždět.

Jakmile se zaregistrují, tak budou ihned vyslány na trasu v jednotlivých nepravidelných intervalech.

Délka předepsané trasy, po které vás povede jednoduchý itinerář s několika kontrolními otázkami na trase, bude cca 125 kilometrů, a bude záležet jen na vás, jak rychle ji projedete, kde se cestou zastavíte a pokocháte se projížděnou krajinou.

Předběžné přihlášky nejsou potřeba. Postačí natankovaná nádrž a případně s sebou i vlastní piknikový koš plný oblíbených laskomin, neboť stále ještě nemůžeme zaručit, že již budou otevřeny restaurace po trase Rouškové jízdy.

Věříme, že se zúčastníte v hojném počtu a že tak podpoříte i další existenci Technického muzea Liberec.

V případě jakýchkoli dotazů, volejte Milan Bumba, tel,: 607 80 25 70

KHV Hrádek nad Nisou z.s.
Jižní 344
463 34 Hrádek nad Nisou
IČ: 46748652